БОЙОВИЙ ГОПАК
Бойовий Гопак - це система духовного та тілесного вишколу, котра з прадавніх часів існувала на українських землях, про що переконливо свідчать славні перемоги наших предків, часто над чисельно сильнішим супротивником. Протягом століть життя нашого народу під чужим пануванням будь-які прояви національної культури, а тим паче бойової, жорстоко переслідувалися. Тому до наших днів практично не збереглися цілісні методики самовдосконалення, якими користувалися скитські воїни, руські дружинники та запорізькі козаки, хоча в багатьох українських родах ще не перервався ланцюжок таємної передачі знань про бойове мистецтво від батька чи діда до сина чи онука. Відродження Бойового Гопака у наш час розпочалося у 1985 році, коли львів’янин Володимир Пилат почав систематизувати знання, зібрані по крихтах від українців - майстрів двобою, розкиданих по усьому колишньому Союзу. Значну частину техніки вдалося розшифрувати завдяки дослідженню українських народних танців. Саме звідси народилася і нова назва відродженому мистецтву предків - Бойовий Гопак.
Бойовий Гопак сьогодні повністю відповідає усім вимогам сучасності: розроблена базова техніка та методика викладання, утверджені рівні майстерності та правила проведення змагань, видано навчально-методичні посібники для учнів та вчителів. Найкращим доказом конкурентноздатності Гопака поміж іншими видами одноборств є те, що на міжстильових турнірах та чемпіонатах гопаківці виборюють призові місця не лише у показових дисциплінах, але і в контактних двобоях. Але Гопак виходить за межі звичайних уявлень про вид спорту чи бойове мистецтво. Бойовий Гопак - це потужний молодіжний рух, що захоплює і об’єднує Українців в усьому світі, незалежно від суспільного стану чи рівня достатку, належності до політичних партій чи віросповідання.
Багаторічний досвід роботи з дітьми та молоддю переконливо доводить, що система Бойового Гопака приваблює дітей та підлітків своєю незвичністю, захоплює їх технічною довершеністю та спрямованістю на глибинні рівні свідомості, де в кожній людині закладена любов до рідного. Бойовий Гопак, як і інші види лицарських мистецтв, відтягує дітей від кримінального світу, привчає до здорового способу життя, пропагує високі моральні цінності, які в суспільстві практично занедбані. Але окрім того, у школі Бойового Гопака діти та юнаки отримують гарт лідера, провідника, який згодом єднає і веде за собою людей в найрізноманітніших сферах суспільного життя. І де би не працював гопаківець, незалежно від здобутого фаху і посади, найвищою метою і цінністю в житті для нього є служіння своєму народові і боротьба за славу і волю своєї Держави.
|