Середа, 2024-07-24, 3:15 PM
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Каталог статей [1]
Наука Учителя Історія козацтва
Козацька слава [11]
Бібліотека гопаківця
Наука Учителя [4]
Шлях Воїна
Витоки та основи ведично-краштрійської культури [4]
В цьому розділі зібрані цікаві статті про ведичну культуру та особливості науки життя різних каст суспільства, в тому числі кшатріїв-воїнів - славних предків Козацтва
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 193
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Київський осередок бойового гопака КОЗАКА МАМАЯ
Головна » Статті » Наука Учителя

Настанови гопаківцям
НАСТАНОВИ ГОПАКІВЦЯМГопаківці!
Усіма фібрами свого єства усвідомте, на який шлях ви стали.
Ви — лицарі Світла, Правди, Добра й Любові і тому зобов’язані бути відповідальними за свої слова і дії, бути послідовними, чесними, правдивими; благородними й відважними, дисциплінованими й точними; слівними й жертовними.1. Будьте відповідальні!
Відповідальність — ознака гідності. Ти став на шлях лицаря й тому повинен відповідати за свої слова і дії. Сказав — зроби! Не можеш зробити — не говори! Пообіцяв — виконуй обіцянку. Міра твоєї честі вимірюється узгодженістю між словом і дією. Відповідальність перед родиною, народом і Батьківщиною — це природня відповідальність. Відповідальність перед зайдами й ворогами — це зрада рідного, вона неприродня. Відповідальність перед учителями і Школою Бойового Гопака — є шляхетною і благородною. Відповідальність у боротьбі за утвердження Української Держави в Світі — є священною. Рівень відповідальності між учнями й учителями окреслює якість і швидкість росту до вершин досконалості.

2. Будьте послідовні!
Послідовність — це узгодженість між мріями і діями. Послідовність — це наполегливість, стійкість, непохитність, незламність, принциповість, неухильне прямування до поставленої мети. Послідовність — це поважність, статечність, гідність, значимість і благородство твоєї вдачі. У послідовних людей мислення стабільне, дії передбачені, почуття стримані. Послідовність — це вірність переконанням і відданість у здійсненні та досягненні мети. Послідовність — це вміння в найважчих умовах зберегти свою гідність. Чим більше в Школі Бойового Гопака буде послідовних, тим могутнішою буде Школа. Послідовні живуть за гаслом: „Почав справу — доведи до кінця”. Почав вивчати Бойовий Гопак — вивчай добре, поступово і планомірно, і твоя праця возвеличить тебе. Вивчаючи Бойовий Гопак, полюби його, знайди в ньому красу, а в своєму вчителі побач Пророка і Творця. Наполегливе прагнення стати досконалим стане твоєю свідомою й підсвідомою звичкою. Живи так, щоб з кожним днем ти ставав кращим; так, щоби тобі завтра хотілося бути ще кращим. Шлях до гармонії духу, розуму й тіла лежить через послідовну, постійну працю над розвитком трьох факторів сили. Зборюй у собі Лінь. Знай: найбільша перемога — це перемога над собою, над своїми недоліками.
Пам’ятай! Переможцям належить світ, тому почни перемогу над со¬бою. Гопаківці, хай послідовність, як основа гідності і щастя, стане кредом вашого життя.

3. Будьте чесні!
Чесність — це любов до власної гідності. Чесна людина з любові до своєї гідності ставиться чесно до своїх обов’язків, обіцянок, вчинків, почуттів. Людина, що зрадила чесність, зрадила сама себе. Чесність — це навик доброго виховання в родині і самовиховання на шляху до великої мети. Гопаківці, будьте чесні зі своїми вчителями і побратимами. Хай чеснота ваша віддасться вам достойним поступом і здобутками.
Бережіть свою честь! Честі без віри в чесне життя не буває. Честь дається людині тільки один раз. Честь дорожча за життя, бо життя без честі — рабство.

4. Будьте правдиві!
Правда — це Добро, а неправда — Зло. Ти став на шлях Лицаря Правди, будь чистим у помислах, май на устах достойні слова, знай, кому яку правду можна говорити. Є правда мудра і дурна. Мудра правда є корисна і сильна, тому що вона знає, хто вартий її почути, а хто — ні. Правду треба говорити рідним, учителям і побратимам, а ховати від зайд, чужинців і ворогів, бо не всі вони правдолюбці, швидше переслідують свою користь. Мудра правда стоїть на варті гідності твоєї родини, роду, народу, побратимів, учителів Школи і Батьківщини. Мудра правда стоїть на чатах слави і волі Української Держави. Гопаківці, будьте правдиві між собою. Ніколи не брешіть. У своєму середовищі го¬воріть правду й тільки правду. Поза межами Школи Бойового Го¬пака правду говоріть тільки тому, хто достойний її чути. Бережіть себе від дурної правди. Дурна правда гола й безборонна і допома¬гає людині стільки, скільки мотузка на шиї повішаного. Запам’я¬тайте: „Справедливість каже — люди не рівні”. Злодія із жертвою не порівняєш, гречкосія із козаком і свинопаса із лицарем теж. Є правда лицаря і правда яничара, тож вчіться і моліться, аби мудрість освітлила ваш розум. Хай ваша правда буде доброю. Хай ваші праведні дії возвеличують Україну і знеславлюють її ворогів.

5. Будьте відважні!
Відвага — це крила волі і мети. Відвага — це слава і героїзм. Сила волі робить людей відважними, бо дає їм потугу і натхнення зборювати в собі страхи й лякливість. Відвага — це ознака щасливої душі і долі. Відважні живуть достойно. Відважні з гордістю зборюють небезпеку і в перемозі черпають наснагу до наступних звитяг. Плекайте в собі відвагу. Навчіться зайдам ставити відважні запитання: „А може досить грабувати Україну?”, „Чи не задовго ви загостювались?” Знайте, ваша відвага в боротьбі за утвердження Української Держави сяє благородністю й героїзмом. Хто має хотіння відважно боротися за свій народ, той має приємне життя і славне майбуття. Гопаківці, Україна потребує відважних. Станьте достойними лицарями своєї Батьківщини.

6. Будьте дисципліновані.
Дисципліна — мати порядку, ладу, зла¬годи. Життя вартісне тоді, коли воно впорядковане. Лад є там, де є вміння самого себе дисциплінувати. Злагода є там де відповідальність, точність, дієвість, тактовність упорядковані внутрішнім хотінням розвивати й возвеличувати справу, на шлях якої ти став. Злагода є там, де є єдине розуміння мети, дії, волі, відваги і жертовність. Знайте, сильна дисципліна між усіма структурними ланками Школи Бойового Гопака є запорукою прогресу і зростання потужності Школи. Могутня Школа — могутні й ви. Дисципліна свідомо й легко впроваджується там, де є бажання стати надлюдиною.

7. Будьте точні!
Точність — запорука успіху. Гідна людина є точною. Точність у навчанні, у проведенні заходів Школи, у виконанні наказів і вчасному поданні звітів про виконання наказів сприяють прискоренню розбудови Школи Бойового Гопака. Точність — ввічливість королів, то ж будьте достойними лицарями.

8. Будьте жертовні!
Жертовність — це самопосвята. Жертовність — це апогей відповідального ставлення до взятих на себе зобов’язань. Жертовність — це самозреченність во ім’я досягнення поставленої мети. Жертовність — це поступальний, послідовний рух до вершин досконалості. Жертовність — відданість і чесність, відважність і самодисципліна на шляху здійснення мрій. Жертовність — це свідоме зречення шкідливих звичок і почувань в ім’я служіння й послуху Школі Бойового Гопака, Ордену Лицарів Сонця, Батьківщини. Жертовність — це свідома відмова (при потребі) від благ і вигод в ім’я ведення Священної Борні за торжество Світла, Правди, Добра й Любові. Жертовне служіння — запорука успіху й перемог.

9. Будьте діяльні!
Світ без дії не був би Світом. Життя без дії не було б життям. Людина без дії не стане лицарем. Сила є там, де бажання бути сильним підкріплене дією. Натхненна праця над собою народить у тобі три потужні фактори сили: духовну, розумову, тілесну. Дія — це прогрес, бездіяльність — це регрес. Щастя є тоді, коли ти робиш усе, щоби бути щасливим. Правда є там, де є боротьба за утвердження правди. Воля є там, де є боротьба за волю, там, де є жертовна праця на збереження волі. Школа стане могутньою тоді, коли ти будеш діями своїми робити її могутньою.

10. Будьте багаті!

Багатство — це влада. Багатство — це воля. Будьте багаті духом, розумом, силою тіла. Зберіть усі скарби й усе золото світу. Станьте володарями буття і цим ви прославите Україну. Багатство — це сила і щастя, але знайте міру любові до багатства. Коли ваша любов до багатства перевершить любов до родини, роду, народу, Школи Бойового Гопака і Батьківщини, то ви станете рабом багатства, маловартісною людиною і, врешті-решт, жертвою потужних мафіозних кланів і ворожих Україні держав. Знайте, ваше багатство — це засіб досягнення мети, а не мета.

11. Навчіться тамувати страх!
Страх — це природне явище. Є рабський страх і благородний страх. Раби трусливі, бо мають „заячу душу”, вони всього бояться й тому живуть за принципами: „моя хата скраю — нічого не знаю”, „як би чого не вийшло”, „що скажуть сусіди?”. Раби люблять возвеличувати силу своїх панів. Схильні до самозалякування. Раби не мають ні гордості, ні честі. Раби бояться довершувати добрі справи, навіть виборювати собі волю. Боягузи — це потенційні раби, вони не мають відваги захистити себе, свою дружину й дітей, родину, не говорячи більше. Боягузи прославляють тих, що їх гноблять. Не мають відваги відстояти свої переконання. Боягуз — це потенційний зрадник, бо не маючи сили збороти свій страх, він славить того, кого боїться. Є благородний страх. Він змушує людину переборювати тваринний страх; він мобілізує людину до захисту і відсікання небезпек. Плекайте в собі вміння переборювати страх. Знайте, зборюючи страх, ви покращуєте властивості свого єства, стаєте відважними й гордими. Чого варте життя без честі? Ніж жити в рабстві — краще смерть. Відважні не бояться смерті, і тому їх називають героями. Тож опануйте свій страх і станьте героями свого народу.

12. Любіть волю!
Де немає волі, там неволя. Виборюйте волю. Творіть волю. Воля — це Божа благодать, вона творить — неволя руйнує. Сила волі — творить людину. З доброї волі народжуються добрі душевні якості. Тож натхненно виборюйте собі місце під сонцем. З любов’ю до волі знищуйте ворогів свого народу. Очищуйте Батьківщину від зайшлих лиходіїв.

13. Знищіть у собі заздрощі.
Вдосконалюйтеся, багатійте, утверджуйтеся в житті і постійно прагніть бути кращими. Заздрістю ще ніхто себе не ощасливив і не збагатив. Щастя здобувається дією, нещастя — заздрістю. То ж будьте горді.

14. Не обмовляйте!
Обмова — зброя боягуза. Ви — лицарі. Слабі і немічні люди, що мають малий розум, здебільшого мають великі претензії до життя. Обділені розумом і мудрістю, вони користуються покидьками мудрості: обмовленнями, очерненнями, наклепами та інтригами. Лицарі мудрі, тому що мають мудрий шлях життя. Їм не треба обмовляти людину, щоби здобути її честь. Сила лицаря не потребує збоченств мудрості. Гордість не дозволить вдатися до ницості. Обмовники бояться людей сильних і мудрих і тому поза очі їх обмовляють. Наклепи нікчемним приносять ілюзію успіху і створюють враження перемоги, але цей успіх оманливий, небезпечний, тимчасовий і дуже часто приносить їм страждання. Карайте наклепників і обмовнииків, бо вони того варті, бо через них наше життя перетворюється в пекло.

15. Єднайтеся!
Єдність твориться глибокою вірою й розумінням Духу єдиної родини. Єдність — це рівень вашої моральності. Єдності ніхто нікому не дає, вона здобувається наполегливою працею. Утверджується у спільних діях на шляху до вершин досконалості. Творіть велику гопаківську родину. Устійнюйте єдиний дух гопаківської родини. Знайте, ворог сильний не чисельністю, а згуртованістю. Хай ваша любов сприяє побратимському єднанню. В єдності — сила. В єдності незборимість і потуга до майбутніх перемог. Сильна Школа Бойового Гопака — надійно захищене ваше місце під сонцем.

16. Зрада!
Антиподом чесності, відданості й любові є зрада. Зрадників у всі віки карали справедливо — на смерть, або в кращому випадку — на вигнання. Зрада — це зневага до посвячення, обіцянки й присяги. Зрада — зло. Зрадою родини, народу, Батьківщини ще ніхто себе не ощасливив. Зрадою вчителя учень обікрав не тільки себе, а й тих учнів, яким учитель міг би дати більше знань в той час, коли приділяв увагу потенційному зраднику. Зрадник учителя обікрав не тільки вчителя, а і його школу. Хто зрадив Школу Бойового Гопака, той втратив гідність свого „Я”. Людина без гідності — раб. Гопаківці, зневажайте зрадників свого вчителя, зрадників вашої гопаківської родини. За вами ж бо Правда Свята.Категорія: Наука Учителя | Додав: Amazonka (2011-06-01)
Переглядів: 870 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Створити безкоштовний сайт на uCozCopyright MyCorp © 2024